Ostateczny termin na rejstracgę w czeskim systemie opłat drogowych zbliża się dużymi krokami !

Już od 1 grudnia w Czechach zostanie uruchomiony nowy system pobierania opłat drogowych. Dzięki temu systemowi nasi sąsiedzi dołączą do pozostałych elit europejskich którzy mogą poszczycić się takowym systemem. Tak więc jeżeli polscy przewoźnicy planują trasy przez Czechy niezwłocznie powinni zarejestrować swoją flotę w nowym systemie.

Pomimo tego iż o systemie CzechToll wiadomo juz od dobrych kilku miesięcy nasi polscy przewoźnicy nie zbyt kwapią się aby zarejestrować swoją flotę. Jak podaje nam spółka CzechToll . Do 10 listopada 2019 w systemie zarejestrowało się jedynie 196 tys. pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony. Jest to 43% pojazdów które zakładała spółka. Z ciekawostek które jeszcze spółka podała to że 25 tyś. to drobni przewoźnicy którzy zarejestrowali już swoje pojazdy , czyli jakieś 8% zakładanych rejstraaji. Co do samych polskich przewoźników zarejestrowało się ich zaledwie 24 tyś gdzie założenia były na poziomie 94 tyś . Co ciekawe niemieckim przewoźnikom te rejestracje idą najoporniej.

Tak więc jak możemy zarejestrować swoją flotę w systemie ?  

Spółka CzechToll przygotowała różnorakie sposoby rejestracji do systemu. Tak aby w jak największym stopniu ułatwić ją zarówno dużym jak i małym firmom. Jednym z najłatwiejszych sposobów według naszej oceny to rejestracja za pomocą kart paliwowych , które to CzechToll bez problemu akceptuje np. (Shell Card). Te rozwiązanie zajmuje relatywnie najmniej czasu i wymaga najmniej formalności ze wszystkich możliwych. 

System przewidział też rejstrację przez internet. Należy wtedy wejść na stronę internetową operatora www.mytocz.eu i samodzielnie wypełnić formularz rejetracyjny. Który to zbiera dane na temat firmy ( adres siedziby itp. ) oraz na temat floty posiadanej przez firmę. Po rejstraaji online CzechToll wysyła jednostkę pokładową na wskazany w rejestracji adres w Polsce bez żadnych opłat.

Dodatkowo mamy też możliwość rejstraaji osobiście w 1 z 200 punktów wskazanych przez CzechToll. Należy jednak w tym momencie liczyć się z z możliwością stania w długich kolejkach co przekłada się znacząco na czas poświęcony podczas rejstracji. 

Kary za brak rejstraaji bedą już obowiązywać od 1 grudnia ! 

Jeżeli przewoźnik nie dokona rejstraaji i zostanie jego pojazd wezwany do kontroli drogowej ten może narazić się na znaczące koszta ponieważ za brak urządzenia pokładowego można otrzymać mandat w wysokości 16 000 PLN.

DANE FIRMY

  • AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA TIR & OSOBOWE
  • ul. Poznańska 22
  • 66-300 Skwierzyna
  • NIP : 5961204628
  • REGON : 211196882

ODDZIAŁY

  • B. AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA GORZÓW WIELKOPOLSKI TIR & OSOBOWE
  • ul. Akacjowa 3
  • 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • TEL : +48 602 793 389
  • MAIL : [email protected]