Pierwszy test nowej Audi RS6

Zaraz nowa audi RS6 waży o 140 kg więcej niż jego poprzednik ?

Tak dodatkowo waży znacznie więcej niż niż nowy Mercedes E63 S (1995 kg) lub BMW M5 sedan (1865 kg). Nowe Audi Rs6 jest cięższe, ponieważ jest bardziej naszpikowana nowymi technologiami niż jej poprzedniczka lub konkurencja, co śmieszne technologia którą w niej zastosowano jest zaprojektowana głównie w celu osiągania lepszych wyników i samego odczucia wagi. Trochę dziwne ale tak jest !

Pamiętajmy że nowa audi RS6 to hybryda ! Tak to hybryda !

Jak to ! Do jasnej cholery !! ikona rodzinnego sportowego kombi jest hybrydą ! ? Wtf !!! Tak zgadza się jest hybrydą Ma 48-woltowy układ hybrydowy, który odzyskuje energię z hamowania i przechowuje ją w akumulatorze 10 Ah pod podłogą bagażnika. Cały układ elektryczny głównie służy do poruszania się przy niskim obciążeniu lub przy przyspieszaniu z dużą prędkością i uruchamianiu lub zatrzymywaniu auta poniżej 13 km / h . Pomyśl o tym rozwiązaniu jak o możliwości oszczędzenia paliwa , a nie jak o głownim napędzie….. Troszkę dziwne aby tak myśleć jeżeli stać mnie na takie auto ale kto bogatemu zabroni. Można w końcu spojrzeć też w innych kategoriach a mianowicie , chodzi o mniejszą emisję spalin a co za tym idzie w pewien sposób osoby kochający sportowe auta w końcu mogą się pochwalić że i oni dbają o środowisko w pewien sposób i w końcu mniej denerwować ekologów 🙂

No więc ile paliwa zaoszczędzi takie rozwiązanie ?

Według producenta względem poprzedniczki nowa audi spala średnio mniej o 0.8 litra na 100km/h przyjmując że auto porusza się na autostradzie do dość ładny wynik ale przecież nie o to nam chodzi w aucie sportowym !! 

W końcu powiedz mi jaką to ma moc !

Spokojnie 🙂 A więc co do samej jednostki napędowej nowe rs6 używa dokładnie tego samego silnika co proprzednia wersja c7 cztero litrowe 2x turbo z tym że nowe turbo jest nie co większe i dmucha dużo lepiej… konkretnie poprzednie turbo dmuchało nam 1.2 bara a nowe wydmuchują 1.4 bara dzięki temu turbo wydmuchuje nam ładne wyniki a mianowicie :

600 PS , 800 Nm a pierwszą setkę zobaczymy podobno juz po 3,6s ! To bardzo ładne osiągnięcie !

DANE FIRMY

  • AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA TIR & OSOBOWE
  • ul. Poznańska 22
  • 66-300 Skwierzyna
  • NIP : 5961204628
  • REGON : 211196882

ODDZIAŁY

  • B. AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA GORZÓW WIELKOPOLSKI TIR & OSOBOWE
  • ul. Akacjowa 3
  • 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • TEL : +48 602 793 389
  • MAIL : [email protected]