Pomoc drogowa a powrót do domu ? Czy możesz liczyć na pomoc ? I liczyć na dostęp do LNG ?

Polska jak i cała europa jest teraz zaangażowania w walkę z koronawirusem. Więc z tego powodu Polskie granice są zamknięte już od półtorej doby , podobne środki zapobiegawcze zastosowano w innych krajach europejskich takich jak Czechy , Niemcy czy Dania. W tym trudnym okresie dla całego świata przybywa stale problemów oraz pytań na które bardzo ciężko odpowiedzieć !

1. Międzynarodowa pomoc drogowa

Jak wiadomo firmy transportowe oraz kierowcy pracujący w firmach transportowych są zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny. Bowiem gdyby nie ich praca ludzie nie mieli by dostępu do Leków jedzenie itp. rzeczy niezbędnych do przetrwania w tym ciężkim okresie co jest uzasadnione co jednak w sytuacji gdy taki transport spowoduje wypadek ? I będzie potrzebował pomocy drogowej ?

Zapytań takich do nas ostatnio przybywa dość sporo, jako właściciel firmy pomocy drogowej nie wiem czy moi kierowcy mogą wyjechać z kraju i wrócić bez poddawania się kwarantannie. Żadna rządowa publikacja niestety nie uwzględnia takiego scenariusza. Z mojej strony mogę więc tylko powiedzieć , że przekazałem prośbę o doprecyzowanie od Straży Granicznej takiej informacji. Gdy tylko otrzymam odpowiedzieć, postaram się ją opublikować.

Zapytań o tego typu usługi jest podobno sporo. Firmy pomocy drogowej nie wiedzą jednak, czy ich kierowcy mogą wyjechać z kraju i wrócić bez poddawania się kwarantannie. Żadna rządowa publikacja niestety nie uwzględnia takiego scenariusza. Z mojej strony mogę więc tylko powiedzieć, że przekazałem prośbę o doprecyzowanie do Straży Granicznej. Gdy tylko otrzymam odpowiedź, postaram się ją opublikować.

2. Dostęp do paliw alternatywnych

W ostatnich miesiącach na europejskich drogach przybyły tysiące ciężarówek , zasilanych płynnym gazem ziemnym. Takie ciężarówki mają zasięg na poziomie 1000-1500 kilometrów jednoczenie takie ciężarówki korzystają z dokładnie tych samych sieci tankowania LPG co osobówki. Tak więc rodzą się obawy , czy na przykład w Francji lub w Hiszpanii gdzie mamy juz sytuację epidemiologiczną tak więc jest ona bardzo trudna starczy LNG dla zwykłych kierowców ? I czy dostawy LNG nie zostaną sparaliżowane ?

Tutaj niestety kolejny raz bardzo ciężko o jakąś sensowną odpowiedź , gdyż trudno przewidzieć co stanie się za kilka godzin bowiem sytuacja w całej europie zmienia się z godziny na godzinę ! Jedyną alternatywą dla takich kierowców jest doposażenie się w dodatkowe Kanistry z Ropą lub Benzyną

3. Zjazd do kraju autem osobowym

Rząd podjął oficjalnie decyzje ze wszyscy kierowcy powracający do Polski autami osobowymi będą zmuszeni poddania się kwarantannie , jednak juz teraz otrzymałem informacje o dwóch przypadkach które to ominęły te obostrzenia. Ponoć kierowcy ci przedstawili dokumenty które informowały ze dany kierowca wykonywał transport międzynarodowy !

Zaleca się napisanie, że kierowcy pracują w systemach tygodniowych i w momencie przejazdu autem osobowym przez granicę również wykonują czynności zawodowe. Można się też powołać na rozporządzenie 561/2006, regulujące pracę od odpoczynki kierowców. To ostatnie wyraźnie stwierdza, że dojazd od pojazdu do miejsca zamieszkania jest zaliczany do „innej pracy” kierowcy. Podkreślam jednak, że to wszystko praktyki niepotwierdzone w sposób oficjalny.

DANE FIRMY

  • AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA TIR & OSOBOWE
  • ul. Poznańska 22
  • 66-300 Skwierzyna
  • NIP : 5961204628
  • REGON : 211196882

ODDZIAŁY

  • B. AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA GORZÓW WIELKOPOLSKI TIR & OSOBOWE
  • ul. Akacjowa 3
  • 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • TEL : +48 602 793 389
  • MAIL : [email protected]