Aut o 70% mniej na ulicach a dalej mamy smog ! Warto zapamiętać !

Nasze władze cały czas. nas zachęcają nad do pozostania w domu lub co niektórym nakazują zostać w domu pod groźbą kary. Poskutkowało to tym że w dużych miastach ruch na drogach zmniejszył się średnio o 70%. Co w tym wszystkim najlepsze zmniejszenie ruchu nie poskutkowało z zmniejszeniem się zjawiskiem smogu !

Jeszcze nie tak dawno ,,Pseudo ekolodzy” szarogęsili się w internecie że znacznie ograniczony ruch samochodów będzie miał zbawienny wpływ na powietrze którym oddychamy.

Pisze świadomie ,,Pseudo ekolodzy” bo jak można nazwać osoby które cieszą się z tragedii pod nazwą koronawirus ? Ale mniejsza o moralność już tych osób. Bowiem rzeczywistość szybko zweryfikowała słowa pseudo ekologów w środę rano – według rankingu  AirVisual – Kraków był drugim na świecie (!) miastem w rankingu metropolii z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem! Stężenie pyłu zawieszonego PM10, o którego istnienie oskarża się powszechnie „kopcące diesle”, wynosiło aż 99 mg/metr sześcienny czyli dwukrotność dopuszczalnej (!) normy.

Jak było by tego mało w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych metropolii pojawiła się też Warszawa oraz Poznań !

Ekologiczną narrację miejskich aktywistów zweryfikowała pogoda. W początku tygodnia, utrzymujący się w całej Polsce łagodny i umiarkowany wiatr rozwiązywał problem smogu. Wystarczyło jednak, że ustał, by sytuacja wróciła do „normy”.

Dla tego też pozwolę sobie wyjaśnić w. tym miejscu czym jest pył PM10. To nic innego jak sadza rakotwórcza którą wdychamy . Która powstaje rzeczywiście z spalania ropy jednak sęk w tym że jej głównym źródłem nie są Samochody a Piece bowiem piece nie posiadają filtrów cząsteczek stałych czy komputerów sterujących spalaniem oleju. Dlatego też piecowi jest to obojętne czy palimy w nim olejem , plastikiem czy kaloszami…

Co najlepsze w tym wszystkim ekolodzy wskazują że za te całe zanieczyszczenie w głównej mierze odpowiadają właśnie samochodu oraz cały ruch kołowy na który nakłada się to kolejne podatki ! Ciekaw jestem jaka teraz będzie narracja, tak wiec moi drodzy wiem ze jesteśmy w bardzo trudnym okresie dla ludzkości jednak pamiętajmy co niektóre fakty warto będzie do nich z czasem wrócić.

DANE FIRMY

  • AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA TIR & OSOBOWE
  • ul. Poznańska 22
  • 66-300 Skwierzyna
  • NIP : 5961204628
  • REGON : 211196882

ODDZIAŁY

  • B. AUTO LAWETA 24H ANHOL POMOC DROGOWA GORZÓW WIELKOPOLSKI TIR & OSOBOWE
  • ul. Akacjowa 3
  • 66-400 Gorzów Wielkopolski
  • TEL : +48 602 793 389
  • MAIL : [email protected]